بهترین کیف پول کاردانو کدام است؟ والت کاردانو اساساً ابزاری است که شما را قادر می‌سازد با زنجیره بلوک کاردانو تعامل داشته باشید. بسیار مهم است کیف پولی را انتخاب کنید که بتواند تمام نیازهای شما را برای حضور فعال در بازار ارزهای دیجیتالی پاسخ دهد. این مطلب از تبدیل قرار است همراه هم مهم‌ترین ویژگی‌های کیف پول برای کاردانو را مرور و از بهترین کیف پول کاردانو صحبت کنیم تا انتخاب برای شما آسان‌تر شود. همراه ما در آکادمی تبدیل بمانید.

نگاهی گذار بر فناوری و بلاک چین کاردانو

کیف پول برای کاردانو

کاردانو شبکه نسل سوم بلاک چین اثبات سهام اوروبروس است که به یک پلتفرم توسعه برنامه غیرمتمرکز (DApp) و قراردادهای هوشمند قابل تأیید تبدیل شده است. کاردانو تلاش می‌کند امنیت و پایداری قوی را برای توسعه برنامه‌های کاربردی، سیستم‌ها و جوامع فراهم کند.

ADA توکن بومی بلاک چین کاردانو است و می‌تواند به‌عنوان یک مبادله امن تلقی شود. کاربران، رمزارز کاردانو (یا همان ADA) خود را در کیف پول‌های امن ذخیره می‌کنند تا از این طریق به استخر سهام برای کسب پاداش کمک کرده باشند. اگر به فکر ذخیره کردن رمزارزهای کاردانو خود هستید، چند کیف پول خوب کاردانو را بررسی کنید تا از ویژگی‌های مهم هریک از آنها آگاه شوید و از بین تنوع مختلف کیف پول برای کاردانو ، گزینه مناسب خود را پیدا کنید.

ثبت نام در تبدیل

بهترین کیف پول کاردانو

والت کاردانو

همان‌طور که گفتیم والت کاردانو اساساً ابزاری است که شما را قادر می‌سازد با زنجیره بلوک کاردانو ارتباط برقرار کنید. به‌این‌ترتیب می‌توانید توکن‌های کاردانو را ارسال، دریافت، ذخیره و در کیف پول خود نگهداری کنید. برخی از کیف پول‌ها امکان مبادله داخلی دارد بنابراین شما هم می‌توانید ADA را خریداری کنید و هم می‌توانید در شبکه داخلی کیف پول، رمزارزهای خود را با کاربران دیگر مبادله کنید.

اگرچه ممکن است تهدیدات امنیتی بسیاری در دنیای ارزهای رمزنگاری شده وجود داشته باشد اما بااین‌حال، هنوز هم استفاده از کیف پول امن کاردانو بسیار مهم است. نمی‌توان از خیر استفاده از یک کیف پول خوب و مناسب گذشت. نگه‌داشتن رمز‌ارزها به‌خصوص رمز‌ارزها ADA در صرافی‌ها، ایده خوبی نیست زیرا آنها دائماً در معرض خطر سرقت یا هک قرار دارند.

کیف پول کاردانو چگونه کار می‌کند

بهترین کیف پول کاردانو

هنگام راه‌اندازی کیف پول جدید کاردانو یک جفت کلید تولید می‌شود به نام‌های کلید عمومی و کلید خصوصی. آدرس کیف پول کاردانو شما با استفاده از کلید عمومی تولید می‌شود و می‌توانید برای دریافت ADA آن را به اشتراک بگذارید. زمانی که شما ADA را ارسال می‌کنید، از کلید خصوصی برای امضای دیجیتالی معاملات استفاده می‌شود که به دفتر بلاک چین کاردانو اضافه خواهد شد.

این اتفاق به این معنی است کلیدهای خصوصی کیف پول خود را باید مثل رمز‌های اصلی کارت‌های بانکی، مخفی و شخصی نگه دارید. یک جمله قدیمی وجود دارد که می‌گوید: «اگر شما کلیدهای خصوصی رمزارزهای خود را ندارید، مالک آنها نیستید.»

بسته به نحوه کنترل و ساخت کیف پول کاردانو ، هر کیف پول ویژگی‌های خاص خود را دارد. بهترین کیف پول‌ کاردانو را در دو دسته‌بندی اصلی سرد و گرم از هم جدا می‌کنند.

کیف پول گرم

کیف پول گرم کاردانو هر کیف پولی است که بتواند ADA را مدیریت کند و به اینترنت متصل باشد. این کیف پول‌‌ها کنترل هر دو کلید شما را در اختیارتان می‌گذارد و می‌توانند متولی انجام معاملات یا مبادلات رمزارزهای کاردانو باشند.

کیف پول سرد

کیف پول سرد کیف پول‌های سخت‌افزاری است. دستگاه‌های فیزیکی مانند Ledger Nano X یا Trezor Model T که کلیدهای خصوصی شما را به‌صورت آفلاین ذخیره و ایمن می‌کنند، کیف پول سرد هستند.
ما در بخش بعدی از تبدیل شما را با گزینه‌های بهترین کیف پول کاردانو و مهم‌ترین قابلیت‌های هریک از آنها آشنا می‌کنیم.

کیف پول‌های سخت‌افزاری

کیف پول امن کاردانو

کیف پول‌های سخت‌افزاری بهترین کیف پول کاردانو محسوب می‌شوند و امن‌ترین راه ایمن نگه‌داشتن رمزارزهای کاردانو است. این کیف پول‌ها دستگاه‌های فیزیکی هستند که کلیدهای خصوصی شما را نگه می‌دارند و کلیدها هرگز در معرض دید قرار ندارند. هیچ هکری نمی‌تواند به آنها دسترسی پیدا کند مگر خود شما آن را در اختیار افراد بگذارید.

تمام مراحل امضای تراکنش روی خود دستگاه سخت‌افزاری انجام می‌شود و در رایانه یا دستگاه تلفن همراه نیست. همه رایانه‌‌ها و موبایل‌ها در معرض هک و حمله بدافزارهای هستند؛ انتقال وجه به یک کیف پول سخت‌افزاری کمک می‌کند تا مطمئن شوید کاردانوها یا هر رمزارز دیگری که در اختیار دارید، در امنیت کامل و سطح بالایی نگهداری می‌شود.

کیف پول‌های سخت‌افزاری آدرس عمومی کیف پول کاردانو را برای دریافت ADA به اشتراک می‌گذارد اما برای ارسال و انجام معاملات مختلف لازم است معامله‌ای که قصد شرکت در آن را دارید در دستگاه فیزیکی کیف پول شما تأیید شود. به‌این‌ترتیب مطمئن خواهید شد معامله‌ی که قرار است انجام دهید از طرف یک هکر یا بد‌افزار نیست و نمی‌تواند وارد کیف پول شما شود و به دارایی‌هایتان دسترسی پیدا کند.

بهترین کیف پول کاردانو در مدل‌های سخت‌افزاری شامل موارد زیر است:

Ledger Nano X

والت ADA

Ledger Nano X  نسل دوم کیف پول‌های سخت‌افزاری Ledger است و با کیف پول Daedalus و Yoroi (کیف پول‌های گرم رسمی معرفی شده از طرف بنیاد کاردانو) اتصال برقرار می‌کند. با استفاده از کیف پول Ledger Nano X  و Daedalus و Yoroi شما تمام عملکردهای یک کیف پول معمولی و آنلاین را در اختیار دارید. همچنین مطمئن خواهید بود با داشتن این کیف پول سخت‌افزاری، دارایی‌‌های دیجیتال شما در جای امنی نگه‌داری می‌شوند.

Ledger Nano X  از 37 سکه و 1000+ نشانه پشتیبانی می‌کند و می‌تواند به بسیاری از کیف پول‌ها و سیستم‌عامل‌ها مانند پروتکل‌ها و مبادلات DeFi متصل شود.

Trezor

best ada wallet

Trezor یک کیف پول سخت‌افزاری است که به شما کمک می‌کند تا سکه‌های Cardano (ADA) خود را ذخیره کنید. شما به‌راحتی می‌توانید آن را به کامپیوتر یا گوشی‌های هوشمند خود وصل کنید. این کیف پول درواقع باعث می‌شود به طور تصادفی یک کد پین تولید شود و سعی می‌کند تا دستگاه را امن و مطمئن نگه دارد.
ترزور بیش از ۱۰۰۰ رمزارز را پشتیبانی می‌کند و صفحه‌نمایش لمسی آسانی برای استفاده دارد.

کیف پول‌های نرم‌افزاری

بهترین والت کاردانو

کیف پول‌های دسکتاپ، موبایلی، وب و مرورگر کیف پول‌های نرم‌افزاری یا گرم هستند. این کیف پول‌ها نرم‌افزارها یا افزونه‌هایی است که در رایانه یا تلفن همراه شما نصب می‌شوند. نصب و اجرای کیف پول‌های افزونه کیف پول هم به‌راحتی در مرورگرهایی مثل کروم، فایرفاکس و سایر مرورگرها انجام می‌شود.

کیف پول‌های موبایلی برای دستگاه‌های اندروید و IOS طراحی شده است و با استفاده از کدهای QR گزینه‌ای برای ارسال و دریافت ADA  دارند.

کیف پول‌های وب کاردانو مبتنی بر مرورگر است و می‌توانید بدون نیاز به بارگیری یا نصب نرم‌افزارهای دیگر از آنها استفاده کنید. این کیف پول‌ها آسان‌ترین روش نصب و استفاده را دارند اما درعین‌حال رتبه ناامن‌ترین کیف پول را هم به خود اختصاص داده‌اند.

کیف پول Daedalus

والت ADA

Daedalus یک کیف پول دسکتاپ امن، چند پلتفرمی و رسمی کاردانو است که می‌توانید آخرین نسخه امن و به‌روز شده آن را از سایت رسمی کیف پول بارگیری کنید. این کیف پول بسیار ایمن و پیشرفته است و در ترکیب با یک کیف پول نرم‌افزاری هم سرعت شما را برای معامله و حضور در بازار ارزهای دیجیتالی بالا می‌برد و هم خیالتان را از بابت امنیت صددرصدی دارایی‌های دیجیتال راحت می‌کند.

حدود 20 دقیقه طول می‌کشد تا Daedalus به طور کامل بر روی رایانه شما نصب شود و شما می‌توانید از آن استفاده کرده و ADA خود را به این کیف پول منتقل کنید.

کیف پول Yoroi

کیف پول ADA

این کیف پول دیگر کیف پول رسمی معرفی شده از طرف سایت کاردانو است. کیف پول نرم‌افزاری که فقط در عرض چند دقیقه روی دستگاه تلفن همراه یا مرورگر دسکتاپ نصب می‌شود و می‌توانید شروع به استفاده از آن کنید.

دقیقاً مانند Daedalus شما کلیه قابلیت‌ها و دسترسی به پروتکل بلاک چین کاردانو را برای دریافت، ذخیره، ارسال، هزینه یا سهام ADA دریافت دارید.

کیف پول ATOMIC

نحوه ساخت کیف پول کاردانو

اتمیک هم یکی دیگر از موارد کیف پول کاردانو اندروید و IOS  است جز محبوب‌ترین نرم‌افزارهای ذخیره‌سازی رمزارز دیجیتال محسوب می‌شود. نسخه‌های توسعه‌یافته آن برای ویندوز، لینوکس و مک طراحی شده. طبق ادعای تیم توسعه‌دهنده آن، سه رکن اصلی امنیت، ناشناس بودن و تمرکززدایی هدف اتمیک است. رابط کاربری آسانی دارد و با پشتیبانی از ۵۰۰ رمز دیجیتال یکی از رقبای مهم اکسودوس محسوب می‌شود.

جمع‌بندی

اگر کمی تجربه در بازار ارزهای دیجیتالی داشته باشید، می‌دانید داشتن یک کیف پول امن و مطمئن چقدر مهم است. ما در این مطلب از تبدیل روش استفاده و آموزش ساخت کیف پول کاردانو در انواع کیف پول‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را گفتیم. کاربران تازه واردی که هنوز با کلیت و روش حضور در بازار ارزهای کریپوکارنسی آشنا نیستند، ترجیح می‌دهند از کیف پول‌های نرم‌افزاری با رابط کاربری آسان استفاده کنند. اگر چه سهولت استفاده از کیف پول بسیار مهم است اما هیچ‌وقت نباید سهولت را فدای امنیت کرد. اگر قصد خرید و فروش کاردانو (ADA) دارید میتوانید به صرافی ارز دیجیتال تبدیل مراجعه کنید.

تبدیل در تلاش است تا با بتواند مجموعی از سهولت و امنیت را در کیف پول‌های نرم‌افزاری خود داشته باشد. توصیه می‌کنیم کاربران تازه‌کار بازار از کیف پول‌های داخلی تبدیل استفاده کنند و در کنار کیف پول‌های سخت‌افزاری خود هم امنیت و هم دسترسی آسان را داشته باشند.
ما در تبدیل منتظر شما هستیم تا رؤیای قدیمی برابری مالی را با انقلاب فناوری‌های بلاک چین و ارزهای دیجیتالی واقعی کنیم.

پیشنهاد مطالعه: مطلب راهنمای خرید و فروش ارز کاردانو را میتوانید بخوانید.