بهترین کیف پول بیت کوین کدام است؟ این روزها سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال رونق گرفته است، حفظ و نگهداری از این سرمایه نیز اهمیت یافته است. همان گونه که ما برای پول‌های نقد خود کیف پولی تهیه می‌کنیم تا از آن‌ها حفاظت کنیم، ارزهای دیجیتال نیز نیازمند وسیله‌ای مانند کیف پول برای ذخیره‌سازی و حفظ امنیت است. این وسیله همان کیف پول ارز دیجیتال (crypto wallet) است که با اتصال به شبکه‌های بلاک چین می‌تواند ارزهای دیجیتال ما را در خود دریافت و اجازه نظارت بر تراز حسابمان را به ما بدهد. علاوه بر این کیف پول‌های ارز دیجیتال با اتصال به شبکه بلاک چین، می‌توانند ارزهای دیجیتال را از سایر ولت‌ها ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین دریافت و یا به آن‌ها ارسال کنند.

در ادامه این مقاله به کیف پول‌های ارز دیجیتال بیت کوین، چگونگی کاربرد، انواع و بهترین کیف پول ‌های بیت کوین در سال ۲۰۲۱ خواهیم پرداخت و به شما خواهیم آموخت که چگونه امنیت کیف پول و بیت‌کوین‌هایتان را حفظ کنید. با ما در آکادمی تبدیل همراه باشید.

کیف پول بیت کوین فیزیکی است؟

بهترین کیف پول بیت کوین

تاکنون برای ساخت کیف پول بیت کوین اقدام کرده‌اید؟

برخلاف کیف پول‌های سنتی که پول و کارت را در خود جای می‌دهند، ولت‌های ارز دیجیتال، واقعا پول را در خود نگه نمی‌دارند. بلکه توکن ارزهای دیجیتال در شبکه بلاک چین به شکل داده است و این ولت‌ها اجازه دسترسی به این داده‌ها را به کاربران می‌دهند.

ثبت نام در تبدیل

کیف پول‌های ارز دیجیتال برای کاربر یک یا چند جفت کلید عمومی و خصوصی تولید می‌کنند. وظیفه کلید عمومی ساخت آدرس ولت برای دریافت کوین و توکن است. وظیفه کلید خصوصی ایجاد امضای دیجیتال و تایید تراکنش‌هاست و باید محرمانه باشد و به اشتراک گذاشته نشود.

بهترین کیف پول های بیت کوین در سه دسته نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و کاغذی هستند که باتوجه‌به شکل عملکردشان کیف پول سردوگرم نامیده می‌شوند.

ولت‌های گرم به اینترنت وصل می‌شوند و ممکن است هک شوند اما ولت‌های سرد بدون وصل شدن به اینترنت کلیدهای عمومی و خصوصی تولید می‌کنند و در برابر هک شدن ایمنی دارند بیشتری دارند.

کیف پول بیت کوین چیست؟

بهترین کیف پول بیت کوین

توصیه ما به شما این است که مبالغ بزرگ را در حساب صرافی نگه‌ندارید. سکه‌هایتان را به یک کیف پول امن منتقل کنید. انتخاب بهترین کیف پول بیت کوین بسیار مهم است.

از زمان ظهور بیت کوین در سال ۲۰۰۹، اولین چیزی که مردم هنگام شنیدن کلمه ارز دیجیتال یا بلاک چین در موردش فکر می‌کنند، این است که بهترین کیف پول بیت کوین کدام است؟ درحالی‌که ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین بسیار بی‌ثبات هستند، اما به نظر نمی‌رسد که از بین بروند.

ازآنجاکه ارزهای دیجیتال همچون بیت کوین به حیات خود ادامه می‌دهند و یا حتی از ارزش بالایی نیز برخوردارند، افراد ممکن است به داشتن برخی از آن‌ها علاقه‌مند شوند، اما درک نحوه ذخیره ایمن بیت کوین بسیار مهم است. کیف پول بیت کوین یک نرم‌افزار کاربردی است که در آن بیت کوین خود را ذخیره می‌کنید. بااین‌حال بیت کوین به هیچ فرم وشکل فیزیکی وجود ندارد.

کیف پول بیت کوین ابزاری است که BTC شما را نگهداری و معاملات شما را هنگام استفاده از بیت کوین اعتبارسنجی می‌کند. امنیت کیف پول را اطلاعات محرمانه‌ای را به نام کلید خصوصی تامین می‌کند. این کلید برای تأیید معاملات و امضای آنها مورداستفاده قرار می‌گیرد. این باعث می‌شود شخص دیگری نتواند از بیت کوین شما استفاده کند یا معامله توسط شخص ثالث تغییر کند.

کاربرد کیف پول بیت کوین

اغلب وقتی مردم به کیف پول بیت کوین مراجعه می‌کنند، در واقع به مبادله رمزنگاری مراجعه می‌کنند که کیف پول را به‌عنوان بخشی از ویژگی‌های حساب آنها ارائه می‌دهد. از این لحاظ، کیف پول فقط محلی است که همه ارزهای دیجیتال شما در آن نگهداری می‌شود یا جایی که می‌توانید پول فیات را برای استفاده‌های بعدی در آن نگه دارید.

در ادامه لیستی از بهترین کیف پول های بیت کوین را که محبوبیت بالایی دارند، معرفی می‌شوند. این لیست شامل نرم‌افزارهای منبع باز (رایگان) و تجاری (پولی) است. برخی از این کیف پول‌ها دارای ویژگی‌های بیشتری نسبت به بقیه هستند، از جمله توانایی ذخیره ارزهای دیجیتال بیشتری علاوه بر بیت کوین و همچنین اقدامات امنیتی بیشتر. اما قبل از ورود به این بحث باید بدانیم کیف پول بیت کوین چگونه کار می‌کند و اصلا هزینه استفاده از این ابزار معقول است؟

 

کیف پول بیت کوین چگونه کار می‌کند؟

best-bitcoin-wallet

بلاک چین یک دفتر مشترک عمومی است که در آن تمام معاملات بیت کوین، از کیف پول های بیت کوین انجام می‌شود. هنگامی‌که یک معامله انجام می‌شود، انتقال ارزش بین بیش از یک کیف پول بیت کوین صورت می‌گیرد. به طور معمول در حین معامله از میزان بیت کوین یک ولت کم شده و به موجودی ولت دیگر افزوده می‌شود.

در صورت بروز چنین اتفاقی، هر کیف پول بیت کوین از داده‌های محرمانه خود برای امضای و تأیید معاملات استفاده می‌کند، در اینجا فقط مدارک محاسباتی نشان می‌دهد که خریدار یا فروشنده مالک کیف پول بیت کوین خود است. کیف پول شما می‌تواند بدون هیچ محدودیتی به‌اندازه دلخواه شما بیت کوین را نگه دارد.

هزینه کیف پول بیت کوین چقدر است؟

کیف پول برتر بیت کوین

اگر فقط بیت کوین را در کیف پول ذخیره می‌کنید، استفاده از کیف پول بیت کوین برای شما هزینه‌ای ندارد. بااین‌حال، اگر در حال انجام معامله هستید، مالک صرافی یا دستگاهی که کیف پول شما را در خود جای‌داده است بسته به کاری که می‌خواهید انجام دهید هزینه‌های مختلفی را از شما دریافت می‌کند. خرید کیف پول ممکن است از ۰ تا ۲۰۰ دلار یا بیشتر برای شما هزینه داشته باشد. اگر از کیف پول به‌عنوان بخشی از مبادله استفاده می‌کنید، احتمالاً یک کارمزد ثابت چند دلاری یا درصدی از ارزش کل معاملات را پرداخت خواهید کرد. همه‌ی این هزینه‌ها بسته به انتخاب به شماست.

نمونه آدرس کیف پول بیت کوین:

bc1qxy2kgdygjrsqtzq2n0yrf2493p83kkfjhx0wlh

چگونگی نقد کردن پول از کیف پول بیت کوین

هر زمان که بخواهید نمی‌توانید بیت کوین را مستقیماً به پول نقد تبدیل کنید. اما می‌توانید بیت کوین خود را در ازای ارز فیات موردنظر خود به‌صورت ناشناس در بلاک چین بفروشید. صرافی ارز دیجیتال می‌تواند از طرف شما معامله را انجام دهد و خریدار پیدا کند تا بتوانید به‌سرعت بیت کوین خود را به پول نقد موردنیاز خود تبدیل کنید.

هر کیف پول قوانین و بازه‌های زمانی مختلفی برای انتقال ارز فیات خود به‌حساب بانکی شما دارد، اما بیشتر آن‌ها در طی ۱ تا ۳ روز پس از فروش بیت کوین انجام می‌شود. البته سیستم بانکی نیز قوانینی دارد که در این مراحل ممکن است اثرگذار باشید.

کیف پول Exodus، بهترین کیف پول بیت کوین برای مبتدیان

کیف پول بیت کوین

کیف پول EXODUS

کیف پول Exodus کیف پولی مناسب دسکتاپ و موبایل با رابط کاربری بسیار ساده و تبادل داخلی است. این کیف پول از نوع کیف پول‌های گرم رایگان است. کیف پول سخت‌افزاری سازگار با آن Trezor است که می‌توان با آن مبادله تلفیقی انجام داد. یکی از محبوب‌ترین ویژگی‌های Exodus، امکان مبادله تعداد ارز دیجیتال بیشتری از بیت کوین است که این تعداد در حال افزایش است. Exodus  در حال حاضر امکان تبادل بیش از ۱۰۰ ارز دیجیتال را فراهم می‌کند.

این کیف پول به‌خاطر ساختار ساده‌ای که دارد، برای تازه‌کارهایی که اخیرا وارد بازار ارز دیجیتال می‌شوند عالی است. همچنین از پشتیبانی فوق‌العاده‌ای برخوردار است که این پشتیبانی برای مبتدیان کریپتوکارنسی، یک قابلیت اساسی است.

Exodus یک کیف پول منبع بسته است. این برخلاف ایده بیت کوین و بلاک چین است و می‌تواند برخی از نگرانی‌های امنیتی را ایجاد کند، زیرا کد آن برای دیدن همه باز و در دسترس نیست. در عوض کاربران به تیم Exodus اعتماد می‌کنند چراکه هیچ حفره‌ای در امنیت کیف پول آن وجود ندارد. Exodus علاوه بر گزینه تنظیم خودکار دستمزدی که اطمینان حاصل می‌کند تراکنش به‌سرعت انجام می‌شود، گزینه‌ای برای تعیین دستمزدهای سفارشی، جهت کاهش هزینه‌ها دارد.

 

کیف پول Electrum بهترین کیف پول برای کاربران پیشرفته است که فقط به بیت کوین علاقه دارند

انواع کیف پول بیت کوین

کیف پول ELECTRUM

کیف پول Electrum از نوع کیف پول‌های گرم و رایگان است که قابلیت مبادله تلفیقی ندارد. این کیف پول گزینه‌ای برای ذخیره سرد دارد. الکتروم با کیف پول‌های سخت افزاری Trezor و  Ledgerو بسیاری از کیف پول‌های سخت افزاری دیگر سازگار است.

کیف پول Electrum یکی از کیف پول‌های اصلی ارز دیجیتال بیت کوین است که از سال ۲۰۱۱، دو سال پس از ایجاد بیت کوین ساخته شده است.  از آن زمان تاکنون تغییرات کمی داشته است. درحالی‌که این کیف پول از نظر رابط کاربری صرفا به ارز دیجیتال بیت کوین متعهد نیست اما عملکرد بسیار عالی در قبال بیت کوین دارد. همچنین الکتروم به دلیل گزینه‌های پیچیده، بیشتر برای کاربران پیشرفته مناسب است.

الکتروم منبع باز است که به کاربران خود اجازه می‌دهد هزینه‌های سفارش معاملات خود را تعیین کنند و گزینه انتخاب بین ارز دیجیتال بیت کوین و Segwit را دارد. همچنین به کاربران امکان تعیین سطح امنیتی که می‌خواهند را می‌دهد. مثلا شما می‌توانید یک کیف پول استاندارد، یک کیف پول با احراز هویت دو عاملی یا یک کیف پول چند امضایی ایجاد کنید. همچنین می‌توانید کلمه کاربری خود را با کلمات سفارشی طولانی‌تر کنید.

کیف پول Electrum برای مالکان حرفه‌ای ارز دیجیتال بیت کوین که می‌خواهند ویژگی‌های امنیتی عالی و قابل تنظیم را در یک طراحی ساده در دسترس داشته باشند، بهترین گزینه است.

کیف پول Mycelium بهترین کیف پول بیت کوین برای کاربران موبایل

کیف پول مناسب بیت کوین

کیف پول Mycelium ، کیف پولی گرم با گزینه سرد است که قابلیت مبادله تلفیقی را دارد. این کیف پول رایگان است و با کیف پول‌های سخت‌افزاری Trezor و Ledger و KeepKey سازگار است.

این کیف پول یک کیف پول منبع باز برای ارز دیجیتال بیت کوین است که فقط مخصوص تلفن همراه است. این کیف پول در حال حاضر فقط از ارز دیجیتال بیت کوین، اتریوم، توکن‌های ERC-20 و FIO  پشتیبانی می‌کند. کیف پول Mycelium از برخی جهات کاملا مشابه کیف پول الکتروم است. البته برخی تفاوت‌ها نیز با الکتروم دارد، از جمله این‌که صرفا برای موبایل طراحی شده، رابط کاربری جدیدتری نسبت به کیف پول الکتروم دارد و دارای قابلیت مبادله داخلی است.

کیف پول Mycelium مانند کیف پول الکتروم از اولین کیف پول‌های موجود در بازار ارزهای دیجیتال است. همچنین مانند الکتروم، می‌توانید هزینه‌های معامله سفارشی را تعیین کنید تا بتوانید انتخاب کنید که مایلید منتظر انجام یک معامله بمانید.

کیف پول Mycelium همچنین دارای چندین ویژگی جالب دیگر مثل پشتیبانی از کیف پول سخت‌افزاری است. به کاربران اجازه می‌دهد ارز دیجیتال بیت کوین خود را در یک دستگاه ذخیره‌سازی آفلاین نگه دارند، درحالی‌که هنوز از رابط کاربری Mycelium برای دیدن منابع خود استفاده می‌کنند.

همین حالا می‌توانید برای آموزش نحوه ساخت کیف پولMycelium  افدام کنید.

کیف پول Ledger Nano X بهترین کیف پول سخت‌افزاری

بهترین کیف پول بیت کوین چیست؟

محتویات جعبه کیف پول Ledger Nano X

کیف پول Ledger Nano X از نوع کیف ولت‌های سرد است که هزینه خرید آن ۱۱۹ دلار و دارای قابلیت مبادله تلفیقی است. این کیف پول دومین کیف پول سخت‌افزاری از Ledger که یک شرکت فرانسوی راه‌اندازی شده در سال ۲۰۱۴ است. اولین محصول رمزنگاری شده Ledger کیف پول Ledger Nano S که یکی از اولین کیف پول‌های سخت‌افزاری موجود در بازار بود و برای چندین سال بر بازار مسلط بود.

در ژوئیه سال ۲۰۲۰ شرکت Ledger با حمله‌های هکری جدی مواجه شد. اطلاعات دقیق مشتری از جمله نام، شماره‌تلفن، آدرس ایمیل و حتی آدرس خانه را در برخی موارد نشان می‌داد. اگرچه این موضوع بر کلیدهای خصوصی افراد تأثیر نمی‌گذارد، اما بسیاری را وادار به زیرسوال بردن یکپارچگی اقدامات امنیتی داخلی Ledger کرده است.

کیف پول Nano X درایو USB است و از طریق USB یا بلوتوث به دستگاه شما متصل می‌شود. این یعنی شما می‌توانید کیف پول را به دستگاه iOS یا Android خود متصل کنید و نیازی به رایانه ندارید. این کیف پول بیش از ۱۵۰۰ ارز دیجیتال را پشتیبانی می‌کند. تعداد این ارزهای دیجیتال به دلیل درخواست مشتریان هرساله افزایش می‌یابد.

Ledger Live چیست؟

درحالی‌که سخت‌افزار خود این کیف پول دستگاهی سرد است، تیم Ledger نرم‌افزار Ledger Live را ایجاد کرده‌اند که یک رابط کاربری برای تمام دارایی‌های شما فراهم می‌کند. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد کیف پول جدیدی برای ارزهای دیجیتال مختلف به دستگاه‌های خود اضافه کنند و کیف پول خود را مدیریت کنند. کیف پول های سخت‌افزاری Ledger محبوب‌ترین کیف پول بوده و هستند. این کیف پول همچنین دارای کابل USB Type-C است تا بتوان آن را به لپ‌تاپ یا تلفن هوشمند متصل کرد.

 

کیف پول Ledger Nano S انفجاری در بازار کیف پول‌ها

برترین کیف پول بیت کوین

یکی دیگر از بهترین کیف پول های بیت کوین است. کیف پول Ledger Nano S از نوع کیف پول‌های سرد با قابلیت مبادله تلفیقی است که قیمت آن ۵۹ دلار است.

کیف پول Ledger Nano S  اولین کیف پول سخت‌افزاری است که توسط Ledger معرفی شده است. این کیف پول یکی از اولین کیف پول‌های سخت‌افزاری که تاکنون ساخته شده است، اندکی پس از اولین نسل  Trezor  به بازار آمد. کیف پول Nano S مانند جانشین خود با بیش از ۱۵۰۰ ارز دیجیتال سازگار است. کیف پول Nano S  به کابل USB type-C مجهز نیست. بنابراین کاربرانی که دارای تلفن‌های هوشمند مدرن‌تری هستند، ممکن است در اتصال به دستگاه‌های خود مشکل داشته باشند.

کیف پول Nano S در اصل همان جانشین خود Nano X است. البته منهای چند ویژگی، هر دو از یک لیست رمزنگاری شده پشتیبانی می‌کنند و به نرم‌افزار Ledger Live دسترسی دارند. کیف پول Nano S برخلاف مدل Nano X  فاقد اتصال بلوتوث است و فقط ۶ برنامه را در مقابل ۱۰۰ برنامه ذخیره هم‌زمان با Nano X ذخیره می‌کند.

کیف پول Nano S  فقط فضای ذخیره‌سازی کافی برای ساخت کیف پول برای تعداد محدودی ارز دیجیتال را دارد. اگر بخواهید برنامه‌ای را اضافه کنید تا نوع دیگری از ارز دیجیتال را اضافه کنید، راهنمای آنلاین آن‌ها می‌گوید که بر دارایی شما تأثیری نخواهد داشت.

کیف پول پاک شده و رمزنگاری درون آن هنوز در Ledger Live دیده می‌شوند،.اما کیف پول در خود دستگاه Ledger از دید خارج می‌شوند. یعنی اگر می‌خواهید کیف پولی را که پاک کرده‌اید ارسال یا دریافت کنید، ممکن است مجبور شوید کیف پول دیگری را حذف کنید تا فضای بیشتری ایجاد کند.

قیمت کیف پول Ledger Nano S

۵۹ دلار قیمت Ledger Nano S است. این عدد خوبی برای کسانی است که می‌خواهند از این کیف پول استفاد کنند در دسترس است. بهره برداری از آن با استفاده از Ledger Live نیز کاملاً آسان است و این محصول را به یک محصول ایدئال برای مبتدیانی که به دنبال ذخیره‌سازی امن و ساده برای تعداد انگشت شماری ارزهای دیجیتال هستند، تبدیل می‌کند.

 

کیف پول Trezor Model T بهترین کیف پول برای بیت کوین و دیگر ارزهایتان

کیف پول بیت کوین

محتویات جعبه trezor model t

کیف پول Trezor Model T همچون کیف پول‌های Ledger  از نوع کیف پول‌های سرد با قابلیت مبادله تلفیقی است. قیمت این کیف محبوب ۱۸۱ دلار است. مدل T آن نسل دوم کیف پول سخت‌افزاری است که آنها ایجاد کرده‌اند. کیف پول Trezor  مدل T شباهت زیادی به Ledger دارد.

به کاربر این امکان را می‌دهد تا مستقیماً از طریق رابط وب‌سایت خود به مبادلات شخص ثالث مانند Changelly و CoinSwitch دسترسی داشته باشد.

گرچه این کیف پول کاملا مناسب است اما به‌سختی قیمت بالای آن را که ۱۸۱ دلار است توجیه می‌کند. کیف پولTrezor مدل T نیز مانند Ledger Nano X دارای کابل USB Type-C است. به این ترتیب می‌توانید به تلفن هوشمند یا رایانه رومیزی خود متصلش کنید.

در حال حاضر، کیف پول Trezor مدل T بیش از ۱۶۰۰ ارز دیجیتال مختلف را پشتیبانی می‌کند. برخی مدل T را به دلیل اتصال بلوتوث X کمی امن‌تر از کیف پول Ledger Nano X می‌دانند؛ اگرچه بلوتوث Ledger اختیاری است.

 

بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان

به‌عنوان یک معامله‌گر ارزهای دیجیتال در ایران همیشه با چالش‌های مختلفی روبه‌رو می‌شوید. یکی از آنها انتخاب کیف پول امن برای نگهداری از بیت کوین و دیگر ارزها است. در بازاری که ممکن است برای همه سردرگم کننده باشد و لیست بلندبالای انتخاب‌ها شما را به شک بیندازد، ما برای شما پیشنهادهایی داریم. فهرست زیر لیست کامل کیف پول های بیت کوین برای ایرانیان است. شما می‌توانید با آسودگی خاطر به این اسامی اعتماد کنید و برای استفاده از آنها پیش‌قدم شوید.

 • کیف پول تراست والت Trust Wallet
 • کیف پول Coinomi
 • کیف پول Bitcoin Wallet
 • کیف پول com
 • کیف پول کیف پول کاغذی بیت کوین
 • کیف پول KeepKey
 • کیف پول Electrum
 • کیف پول Exodus
 • کیف پول Blockchain
 • کیف پول Ledger Nano S
 • کیف پول Ledger Nano X
 • کیف پول Mycelium
 • کیف پول Trezor Model T

سخن آخر

ما بیش از ده کیف پول بیت کوین را در سراسر جهان بررسی کردیم تا پس از خرید بیت کوین از سرمایه‌تان محافظت کنید. همچنین بر اساس عواملی مانند امنیت، هزینه‌ها و بررسی مشتری در مورد کیف پول‌های سردوگرم نتیجه‌گیری کردیم. بدیهی است که امنیت یک ملاحظه مهم است. بنابراین استفاده از کیف پول بسیار مناسب و دارای پروتکل‌های امنیتی بسیار مهم است. همچنین مهم است که کیف پولی انتخاب کنید که در برخی از مبادلات بزرگ‌تر به‌خوبی کار کند. این کمک می‌کند تا شما بتوانید به‌سرعت معاملات را در بازار آزاد انجام دهید.