بهترین کیف پول نم را می‌شناسید؟ وقتی که وارد بازار می‌شوید و بعد از انجام معامله اولین رمزارزهای خود را خریداری می‌کنید، کجا باید آنها را نگه‌داری کرد؟ به نظر شما نگه‌داشتن این رمز‌ارزها و کوین‌‌ها در حساب کاربری فعال شما؛ به‌خصوص اگر می‌خواهید آنها را برای مدت طولانی نگه‌دارید، کار امنی است؟

همه سیستم‌عامل‌ها و صرافی‌های مطرح مثل بایننس، پولونیکس و کوین‌بیس کیف پول‌های موقتی در اختیار کاربران خود می‌گذراند اما نگه‌داشتن طولانی‌مدت رمزارزها در این کیف پول‌های موقت کار کم‌خطری نیست! وقتی قصد خرید رمز‌ارزی مثل رمزارز نم را دارید، بهترین انتخاب، استفاده از والت نم و انتقال سرمایه و دارایی دیجیتالی‌تان به یک کیف پول امن است. اما این امنیت به چه معنی است؟ یک کیف پول به‌جز امنیت چه ویژگی‌های دیگری باید داشته باشد؟ همراه ما در آکادمی تبدیل بمانید تا نگاهی دقیق به ویژگی‌های کامل مناسب‌ترین کیف پول برای نم داشته باشیم. همچنین شما میتوانید جهت مطالعه بیشتر راهنمای خرید و فروش ارز نم را نیز بخوانید.

والت نم چیست؟

کیف پول برای نم

اجازه دهید برای شروع به سؤالی بپردازیم که در ابتدای مطلب از آن حرف زدیم. چرا کیف پول‌های موقت صرافی‌ها امن نیست و نمی‌توان دارایی‌های دیجیتال را برای مدت طولانی در آن نگهداشت؟ این سیستم‌عامل‌ها و سرویس‌ها از طرف شما کلیدهای خصوصی رمزارزهایتان را در اختیار دارند و تنها راه رسیدن به دارایی‌‌های دیجیتال کلیدهای خصوصی است. همین موضوع که شخصی به‌جز شما می‌تواند به کلیدهای خصوصی کیف پول (که مثل رمز عبور عابربانک است) دسترسی پیدا کند، اولین و مهم‌ترین چیزی است که زنگ خطر را به صدا در‌می‌آورد.

ثبت نام در تبدیل

بنابراین، اکنون سؤالی که به وجود می‌آید این است که پس رمزارزها را باید در کجا نگهداری کرد؟ اگر شما تصمیم گرفته‌اید رمز‌ارز نم را وارد لیست دارایی‌های دیجیتال خود کنید‌، باید از یک گزینه مخصوص کیف پول برای نم استفاده کنید. کیف پولی که قابلیت پشتیبانی از این رمز‌ارز را داشته باشد و بتوان آن را به‌عنوان والت نم شناخت. علاوه بر این، هنگام انتخاب یک کیف پول باید اطمینان پیدا کنید که گزینه قابل‌اعتماد و امنی است که می‌تواند امنیت لازم برای رمزارزها را تأمین کند.

مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین کیف پول نم

کیف پول نم

فرقی نمی‌کند به دنبال استفاده کردن از یک کیف پول نرم‌افزاری باشید یا کیف پول سخت‌افزاری را ترجیح دهید، هنگامی که مشغول انتخاب و ساخت کیف پول نم هستید، بهتر است مطمئن شوید کیف پول شما ویژگی‌های زیر را دارد:

سازگاری

کیف پول باید با سیستم‌عامل‌‌های مختلف سازگار باشد. همچنین باید بتواند از رمزارز موردنظر شما پشتیبانی کند و خدمات لازم برای آن را در اختیارتان بگذارد.

سهولت استفاده و کاربری آسان

کسانی که تجربه زیاد در بازار ارزهای دیجیتالی ندارند و به‌عنوان یک فرد تازه‌کار در بازار تلقی می‌شوند بهتر است از کیف پول‌هایی استفاده کنند که رابط کاربری آسان، قابل‌فهم و کاربرپسندی دارد. بازار ارزهای دیجیتال و متعلقات مربوط به آن ممکن است به‌اندازه کافی پیچیده و ناشناخته باشد؛ به همین دلیل بهتر است سعی کنید مواردی مثل کیف پول که سروکار زیادی با آن دارید شما را بیشتر از این سردرگم نکند.

تیم توسعه‌دهنده

تیم توسعه‌دهنده یک کیف پول برای رشد و بهبود کیف پول، ایده‌ها و پشتیبانی و کمک به کاربران بسیار مهم است. کیف پولی را استفاده کنید که می‌دانید یک تیم توسعه‌دهنده قوی و حرفه‌ای پشت آن است.

قابلیت پشتیبان‌گیری

اگر به هر دلیلی مثل فراموشی کلیدهای خصوصی، هک، اختلال در سیستم صرافی و… اطلاعات و دارایی ارزهای دیجیتال شما از کیف پولتان دزدیده شود یا نتوانید به کیف پول وارد شوید، دستی این گره را باز نخواهد کرد جز یک‌دست و آن هم بک‌آپ یا پشتیبانی که گرفته‌اید. پس بسیار مهم است که کیف پول شما قابلیت بک‌آپ‌گیری داشته باشد و خیالتان را از بابت اتفاق‌های پیش‌بینی‌نشده راحت کند.

کنترل کلیدهای خصوصی

شما به یک کیف پول برای رمزارزهای خود نیاز دارید که بتوانید از طریق آن کلیدهای خصوصی را کنترل کنید و کلیدها را در آن نگه‌داری کنید.

امنیت

اگرچه امنیت را آخرین ویژگی ذکر کردیم اما این ویژگی آن‌قدر مهم و حیاتی است که نیاز نیست درباره اهمیت آن صحبت کنیم! امنیت مهم‌ترین چیزی است که باید یک کیف پول داشته باشد.

گزینه‌‌های امنیتی برای بهترین کیف پول نم و دیگر کیف پول‌ها کاملاً مشخص است. اولین مرحله اینکه کیف پول انتخابی شما اگر کیف پول گرم است از قابلیت چند امضایی پشتیبانی کند. به این معنی که می‌توانید کلیدهای خصوصی و سایر داده‌های مهم خود را مستقیماً در دستگاه خود ذخیره و رمز‌گذاری کنید. مرحله دوم؛ امکان ورود تنظیم رمز دومرحله‌ای داشته باشد.

انواع والت نم

کیف پول امن نم

همان‌طور که روش‌های مختلفی برای استفاده از ارزهای رمز‌نگاری شده وجود دارد، انواع مختلف کیف پول هم ایجاد شده تا کار را برای کاربران آسان کند. انواع و مدل‌های ساخت کیف پول نم که می‌تواند بسته به استراتژی و روش حضور شما در بازار مورداستفاده قرار بگیرد موارد زیر است:

کیف پول دسکتاپ: این کیف پول ارز نم کلید خصوصی کوین‌ها را روی هارددیسک ذخیره می‌کنند

کیف پول موبایلی: این مدل از کیف پول می‌تواند کلیدهای خصوصی آدرس سکه‌های شما را ذخیره کنند و به شما امکان دسترسی و پرداخت هزینه‌های مستقیم با تلفن همراه را می‌دهد.

کیف پول وب: کیف پول‌های وب کلیدهای خصوصی را به‌صورت آنلاین ذخیره می‌کنند و تنها با رمز عبور تنظیم شده توسط کاربر می‌توان به آنها دسترسی داشت.

کیف پول کاغذی: این مدل کیف پول کلیدهای خصوصی هر رمزارز را روی یک کاغذ چاپ می‌کنند و با استفاده از کد QR یا ارسال دستی کدها در رایانه شخصی، می‌توان به دارایی‌های دیجیتال دسترسی پیدا کرد.

کیف پول سخت‌افزاری: کیف پول‌های سخت‌افزاری ابزار فیزیکی هستند که برای نگه‌داری کلیدهای خصوصی به‌صورت الکترونیکی و تسهیل در پرداخت‌ها طراحی شده‌اند.

بهترین کیف پول نم

شناخت انواع بهترین کیف پول نم کمک می‌کند تا بدانید دنبال چه چیزی باید بگردید. در این بخش از مقاله‌ی تبدیل به شما خواهیم گفت که ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد بهترین کیف پول نم کدام است. در ادامه نتیجه بگیریم

از بین کیف پول‌های متنوع این رمزارز، کدام گزینه می‌تواند روش بهتری برای استفاده و ساخت کیف پول نم به کاربران ارائه کند.

کیف پول موبایلی NEM

بهترین کیف پول نم

وقتی صحبت از بهترین کیف پول نم می‌شود، نرم‌افزار NEM Mobile Wallet یکی از بهترین گزینه‌هایی است که برای استفاده در سیستم‌عامل اندروید و IOS می‌توان نام برد. این کیف پول سعی کرده تا رابط کاربری آسان و روش قابل فهمی برای آموزش ساخت کیف پول نم داشته باشد.

این کیف نم اندروید و IOS برای مدیریت حساب‌های نم شما رایگان و مناسب است. گزینه‌های امنیتی کاملاً مشخصی دارد و از قابلیت چند امضایی و ورود دومرحله‌ای بهره می‌برد.

کیف پول NCC

بهترین کیف پول نم

NEM Nano Wallet یکی از گزینه‌های خوب برای انتخاب بهترین کیف پول نم است. استفاده از آن آسان است و با تمام سیستم‌عامل‌ها (مثل ویندوز، لینوکس و مک) سازگار است. علاوه بر این دارای ویژگی‌های امنیتی خوبی است که می‌تواند با کیف پول‌های سخت‌افزاری هم ادغام شود.

کیف پول ترزور

کیف پول برای نم

کیف پول ترزور اولین کیف پول سخت‌افزاری بیت کوین در جهان است. این کیف پول که می‌تواند والت نم هم باشد توسط SatoshiLabs یک شرکت مستقر در جمهوری چک ارائه شد و شهرت خود را در ارائه امنیت درجه یک، محافظت در برابر سرقت‌‌های فیزیکی و سرقت‌های مجازی به دست آورده است. Trezor دستگاهی کوچک، دارای صفحه‌نمایش OLED است و از طریق USB به رایانه یا تلفن شخصی شما متصل می‌شود.

کیف پول Freewallet

بهترین کیف پول نم

کیف پول Freewallet یک کیف پول چند رمز‌ارزی است که کیف پول‌های ارز دیجیتال را با مبادلات داخلی ایجاد می‌کند و قادر به نگهداری بیش از ۳۰ ارز رمز پایه است. Freewallet  برنامه‌هایی را ارائه می‌دهد که به‌عنوان کیف پول‌های میزبان عمل می‌کنند و همچنین یک کیف پول HD Lite ارائه می‌دهند که در آن کیف پول‌های میزبان به کاربران بالقوه اجازه می‌دهد بدون نیاز به ویژگی‌های فنی خاص و تنظیمات پیچیده، با ارزهای رمز پایه محبوب آشنا شوند. بهترین قسمت این است که نیازی به ثبت‌نام نیست.

جمع‌بندی

مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین کیف پول نم را با هم مرور کردیم و از قابلیت‌های مهم آن گفتیم. اگرچه ممکن است گزینه‌‌‌ها و انتخاب‌هایی که برای والت نم وجود دارد بسیار متنوع باشد اما هر کاربری هنگام انتخاب و ساخت کیف پول نم باید به ویژگی‌های مهمی که استفاده از آنها اولویت اصلی استراتژی معامله خود است توجه کند.

اگر قصد خرید و فروش نم را دارید، تبدیل با داشتن کیف پول داخلی و پشتیبانی بیش از ۶۰ رمزارز، کار را برای کاربران و معامله‌گران پلتفرم خود آسان کرده است. همین حالا می‌توانید وارد پلتفرم معاملاتی تبدیل شوید.